Альтернативна енергетика
 Переглядів сторінки: 3574


Коли у 80-х роках почали розбудовувати спальний район Львова – Сихів, інженери зробили ставку на систему централізованого опалення та постачання теплої води. З розширення масштабів будівництва проблема опалення будівель постала дуже гостро, адже стара система довела свою неефективність (дорогий газ, великі тепловитрати, низький рівень ККД).

Так що ж робити?

Ми пропонуємо перевести Сихів на альтернативні джерела енергії, а саме встановити теплові насоси та сонячні колектори.

Сонячні колектори – найдієвіші на сьогодні пристрої з використання енергії сонця. Показник їхньої ефективності становить 70-85%. Основний принцип роботи сонячних колекторів полягає в захопленні теплової енергії, її концентрації і спрямуванні для використання людиною.


Сонячна водонагрівальна установка складається з самого сонячного колектора, теплообмінного контуру і акумулятора тепла (бака з водою). Через сонячний колектор циркулює теплоносій (рідина), який нагрівається в колекторі енергією сонця і потім віддає теплову енергію воді через теплообмінник, який вмонтований в бак-акумулятор. В баці-акумуляторі зберігається гаряча вода до моменту її використання, тому він повинен мати хорошу теплоізоляцію. В першому контурі, де розташований сонячний колектор використовується природна або примусова циркуляція теплоносія. В бак-акумулятор є можливість додатково встановивати електричний нагрівач-дублер. В разі зниження в ньому температури води нижче встановленої (тривала похмура погода або мала кількість годин сонячного світла взимку) нагрівач-дублер автоматично включається і догріває воду до заданої температури.

Теплові насоси - це устаткування, здатне отримувати енергію з поновлюваних природних джерел. Працездатність даних систем базується на наявності низькопотенційного тепла в землі, повітрі, ґрунтових водах і водоймах, яке потім перетворюють в високопотенційне, здатне обігріти будівлі і нагріти воду

ТзОВ "Західний будівельний холдинг" пропонує перевести опалення житлового фонду Сихова на системи теплових насосів, що встановлені у дворах будинків та поєднані з даховими сонячними колекторами.

Примітка. Встановлення теплових насосів не потребуватиме додаткового місця, оскільки саме обладнання змонтоване під землею. На поверхні можуть розміщуватись дитячі чи спортивні майданчики, парки тощо.


Як нас знайти?  
Керівник - Філіпов Павло Костянтинович